od Eva Bučková 23.8.2011 o 08:40

MARIANNA ĎURIANOVÁ prezradila ako vníma východniarov

MARIANNA ĎURIANOVÁ pred časom navštívila Michalovce. Pri tejto príležitosti si našla čas aj pre portál nazempline.sk. A poskytla nám rozhovor, v ktorom nám prezradila ako vníma východniarov, aké mala detstvo a vtipne reagovala na otázky o mužovi snov.Aj keď nie ste východniarka, určite poznáte ženy, ktoré sú z východného Slovenska. Aké podľa Vás sú, sú iné ako napríklad západniarky?

Ťažko charakterizovať rozdiel, pretože mnohé západniarky sú vlastne pôvodne východniarky. Ale myslím, že všeobecne ľudia z východu Slovenska sú ambiciózneší, dravejší. Podľa mňa je to logické vzhľadom na to, že možností na východe je v porovnaní so západom omnoho menej. Takže keď sa chce človek napríklad z Humenného chytiť príležitosti, musí vynaložiť omnoho väčšie úsilie ako dajme tomu Bratislavčan, ktorý má pole možného pôsobenia o niečo širšie.

Ste vzorom a ideálom mnohých dám, ako to vnímate?


Pochopiteľne ma to nesmierne teší, aj keď ja osobne si nemyslím, že som v niečom výnimočná. Ak je ale môj životný príbeh pre niekoho povzbudením, motiváciou alebo inšpiráciou z akéhokoľvek uhla pohľadu, som rada, že môžem prispieť k dobru veci.

Prezradíte nám niečo z Vášho detstva, aká ste boli ? Čím chcela byť Marianna Ďurianová ako dieťa?

Som stredné dieťa. Z pohľadu súrodeneckých konštelácií je táto pozícia veľmi vhodná na formovanie nezávislej osobnosti. Takže som bola taký „duševný samorast“. Ale na druhej strane musím povedať, že mám skvelý vzťah s oboma súrodencami. Sme rodina, ktorá vždy drží spolu. So sestrou sme sa nikdy ako deti nenudili.Vedeli sme sa zabaviť akokoľvek. Mali sme spoločné záujmy, kamarátov, hračky a neskôr aj živú bábiku, keď sa nám v mojich 10 rokoch narodil brat. Bola som šťastná,lebo od útleho detstva som chcela byť pôrodnou asistentkou, aby som mohla byť blízko bábätkám. A zrazu som mala jedno také krásne malé živé doma. Možno preto som si to neskôr rozmyslela a chcela som byť kozmonautkou. A tiež kvetinárkou, parašutistkou a knihovníčkou. Tá škála bola naozaj široká, ale všetky podstaty týchto „povolaní“ sú mi dodnes svojím spôsobom blízke. Fascinuje ma kozmos, milujem adrenalín a kvety a vôňu kníh by som si pokojne vedela predstaviť ako parfém.

A čo Vaša puberta? Mali s vami Vaši rodičia veľa starostí?


No samozrejme nejaké menšie starosti sa našli, ale neboli závažného charakteru. Väčšinou sme si problémy riešili navzájom so sestrou, takže rodičia častokrát ani nevedeli, že sa deje niečo, z čoho by mohol byť potenciálny problém.

A  Vaša prvá láska, aká bola? A aká je Vaša láska dnes?

Prvá láska bola krásna, silná a čistá. Som odchovaná na rozprávkach,takže som v otázke vzťahov bola vždy tak trochu naivná. A myslím, že mi to zostalo dodnes. Ale už som pochopila, že bezpodmienečná láska môže existovať len vo vzťahu rodičov a detí. Napriek tomu milujem pocit zamilovanosti. Vtedy sa všetko deje tak nejak jednoduchšie. Aj v rozprávkach sa hovorí, že „láska hory prenáša“ , tak aj ja v stave zamilovanosti mám pocit, že dokážem premiestniť aj Mount everest.

Ozaj, aký je Váš muž snov?

Nedávno som počula dobrý vtip: „Chceš krásneho, milujúceho, inteligentného, obetavého, zodpovedného a bohatého muža? Choď do kina!“ :)

Za sebou máte aj nepríjemnú životnú udalosť – rozvod. Ako to vnímate dnes, s odstupom času? Nemyslím ten bulvár okolo toho a všetky tie „pletky“, ale či Vám to niečo dalo, a posunulo Vás to niekam inam?

Každá skúsenosť v živote ma niekam posunula. Aj moje manželstvo, hoci bolo krátke. Snažím sa zapamätať si z každej životnej udalosti najma to pekné. A tak je to aj v prípade mojej svadby. Samozrejme, že som sa so danej situácie poučila a snáď mi to v ďalšom živote pomôže pri rozhodovaní sa.

Čo najradšej robíte vo Vašom voľnom čase?

Najradšej voľný čas nemám. Vždy potrebujem byť niečím zamestnaná. Ináč mám pocit, že mrhám časom. Takže ak práve nepracujem, tak sa učím – momentálne taliančinu, alebo športujem – venujem sa gyrotonicu, hrám tenis, alebo cestujem. Veľmi rada čítam.

Ako by ste seba charakterizovali ako priateľku?

Verná, obetavá a nápomocná. To sú charakteristiky,ktoré sa snažím maximálne napĺňať v mojich priateľských vzťahoch.

Dnes ste úspešnou moderátorkou TV MARKÍZA. Kde vidíte seba o 10-15 rokov?

Túto otázku som si niekoľkokrát položia aj ja. Pravda je taká, že jediná predstava, ktorá sa u mňa nemení, je mať rodinu. To ostatné okolo toho, sa mení vplyvom rôznych faktorov. Každopádne by som chcela byť spokojná. Však, kto by nechcel?

Vystupovali ste v programe Bez servítky, kde ste pripravovali pre hostí výlučne talianske menu. Aké jedlá máte radi Vy a čo najradšej pripravujete.


Mám rada taliansku kuchyňu, pretože je ľahká na prípravu aj na strávenie. Často pripravujem cestoviny na rôzne spôsoby, najčastejšie na spôsob „čo dom dal“ . A tiež zeleninové jedlá, polievky a všelijako upravenú ryžu. V jedle som dosť prieberčivá, ale nikdy neodmietnem ryby, alebo zemiakové placky.

Ako si udržujete Vašu skvelú postavu?


Zdravo sa stravujem – myslím, že je to 80 percent úspechu a tiež, ako som už spomínala, športujem. Pohyb ma baví, takže sa našťastie do toho nemusím nútiť.

Ako a kde najradšej relaxujete?


V zime mám rada hory, keď premrznete a potom sa zohrievate pri voňavom krbe a varenom vínku a v lete si najkrajšie oddýchnem pri mori s vychladeným coctailom pod palmou J. V medziobdobiach často navštevujem spa s termálnymi prameňmi a saunami. A samozrejme vždy s dobrou knihou v ruke.

foto: www.oczemplin.sk


Komentáre