od nazempline.sk 16.11.2018 o 11:20

Služobný pes označil jednu zo školských tašiek

Aj polícia v Humennom pravidelne vykonáva preventívno - bezpečnostné akcie na stredných školách, ktoré sa nesú pod názvom ,, Čisté školy,,


FOTO: ilustračné

Tento projekt je zameraný na prevenciu drogovej trestnej činnosti na školách. Takáto akcia bola vykonaná aj včera / 15.11.2018 /.

Dopoludnia v dvoch triedach služobný policajný pes ,,skontroloval,, tašky stredoškolákov a v jednej z tried označil školskú taška patriacu 15 ročnej študentke ... išlo o podozrenie na prítomnosť omamných a psychotropných látok. Mladá slečna následne počas osobnej prehliadky z tejto tašky vydala 3 plastové dózy s obsahom neznámej zelenej sušiny v presne nezistenom množstve ako aj jednu sklenenú dózu, tzv. bongo určenú na užívanie marihuany. Zaistené veci a látky boli zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie. Prípadom sa zaoberá poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Humennom, ktorý na základe tejto skutočnosti začal vo veci trestné stíhanie pre prečin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.
Informovala kpt. Ing. Jana Ligdayová, hovorkyňa KR PZ v Prešove


Komentáre