od nazempline.sk 27.4.2018 o 14:40

Ošemnasti jarni jurmarok

Mesto Michalovce a  Organizačný výbor jarných trhov pozývajú Michalovčanov a návštevníkov mesta Michalovce na Ošemnasti jarni jurmarok. Počas štyroch dní sa môžete tešiť na bohatý kultúrny, športový aj spoločenský program.Začíname v piatok 27. apríla 2018. Otvorenie bude už tradične o desiatej na Námestí osloboditeľov pred mestským úradom a následne na tribúne v centre mesta. Paralelne bude prebiehať súťaž vo varení kotlíkového guľášu, ktorú vyhodnotíme okolo poludnia. Podvečer sa návštevníci jarmoku môžu tešiť na vystúpenia umelcov, ktorých sme tohto roku pozvali. O 18. hodine vystúpi na tribúne pri mestskom úrade skupina MASSRIOT BAND s Robom Šimkom. Bodku za piatkovým programom urobí známa slovenská skupina VIDIEK, tá vystúpi na tribúne o 19. hodine.

V sobotu dopoludnia máme okrem jarmoku v Michalovciach ešte jedno významné podujatie - 50. výročie obnovenia Gréckokatolíckej cirkvi v bývalom Československu. Zúčastní sa ho aj arcibiskup Cyril Vasiľ. Podujatie začne sv. liturgiou v Bazilike minor a  bude pokračovať v Zlatom býku tematickým sympóziom k výročiu obnovenia Gréckokatolíckej cirkvi. Organizátorom podujatia je Spolok sv. Cyrila a Metoda.

Popoludní pozývame na futbalový, v tejto sezóne predposledný domáci zápas. MFK Zemplín na domácej pôde privíta Senicu.

Jarmočný program bude na tribúne pokračovať vystúpením skupín. Začneme o 16. hodine skupinou BOMBA BAND, pokračovať budeme skupinou BASTA FIDLI a záver bude patriť koncertu tanečnej skupiny S.U.A.D. band.
Nedeľa je vyhradená pre športové podujatia. Čaká nás Podvihorlatský maratón, Michalovský polmaratón a Polmaratónska štafeta. Na tieto preteky, ktoré majú veľmi dobrý ohlas po celom Slovensku, prichádza každý rok viac bežcov. Na tohtoročnom, už 34. ročníku, sa očakáva účasť 400 bežcov. A v nedeľu vás pozývame aj na ďalšiu atraktívnu udalosť. Na ihrisku v Základnej škole na Ulici okružnej sa odohrá futbalový zápas medzi starými pánmi Michaloviec a Košíc.

Pondelok je už síce pracovný deň, no radi by sme všetkých pozvali na tradičné podujatie Stavanie mája. Začíname o 17. hodine na námestí pred mestským úradom, účinkuje Folklórny súbor Zemplín.

V utorok 1. mája sa pravidelne v Michalovciach konajú mítingy politických strán a popri tom prebieha súťaž v rybolove na jazierku Baňa. Ide o 12. ročník tohto podujatia, na ktorom sa predvedú so svojimi schopnosťami v love rýb predovšetkým detičky a Mestská organizácia rybárskeho zväzu ponúka rybie špeciality. Prvomájový sviatok je však v našom meste neodmysliteľne spätý ešte s jednou akciou - súťaž v parkúrovom skákaní – Jarná cena Michaloviec.

Pre tých, ktorí sa tešia hlavne na nákupy a chutné jedlo, bude počas dvoch jarmočných dní – v piatok a v sobotu - otvorených viac ako 130 obchodných a 20 občerstvovacích stánkov.
Sprievodným podujatím Ošemnasteho jarneho jurmarku bude aj Ulička remesiel.

Veríme, že počasie nám bude priať, že si Michalovčania, ale aj návštevníci nášho mesta a jarmoku prídu na svoje.

Ňesanujme sebe, šak ľem raz žijeme!

Tešíme sa na Vás!
TLAČOVÁ SPRÁVA


Komentáre