od nazempline.sk 27.4.2018 o 14:20

Basketbalová reprezentácia chlapcov U18 v Michalovciach

Basketbalových fanúšikov čaká budúci týždeň zaujímavé basketbalové zápasy i športový zážitok. V Michalovciach sa predstaví basketbalový výber chlapcov do 18 rokov i súkromná basketbalová akadémia GBA Praha (Get Better Academy).FOTO: ilustračné

Veľmi potešujúce je, že v reprezentačnom výbere Slovenska sa predstavia aj hráči juniorského družstva 1.BK Michalovce, Martin Pirkovský a Samuel Kincel, ktorí môžu zabojovať o reprezentačný dres. V družstve GBA nastupuje Milan Janošov tiež z Michaloviec. GBA Praha je súkromná basketbalová škola, ktorú vedie v Prahe Slovák Julián Beťko. Tento hráč a talent musel sľubnú basketbalovú kariéru na univerzite v Amerike ukončiť pre zranenia a začal sa venovať trénovaniu. Viedol aj Borisa Bojanovského, aktuálne jedného z najlepších slovenských hráčov na univerzite v USA. Okrem Ameriky pôsobil aj v CBA na Kanárskych ostrovoch, kde začína svoju kariéru veľa mladých basketbalových hráčov. Následne v spolupráci so Spartou Praha založil vlastnú basketbalovú akadémiu, ktorá sa venuje mladým hráčom posunúť ich basketbalové zručnosti na vyšší level a zároveň ich pripraviť i nasmerovať do profesionálnych klubov alebo na univerzitu. Vzájomný zápas týchto dvoch výberov sa uskutoční v sobotu 28.4. od 11:00 v telocvični Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach. Naviac ešte GBA Praha odohrá prípravný zápas aj v piatok 27.4. od 17:00 v telocvični Gymnázia P.Horova v Michalovciach s výberom KB Košice.

Naposledy sa v najcennejšom drese Slovenska v mládežníckych reprezentáciách predstavil Roman Skvašik. V roku 2016 reprezentoval Slovensko U20 na Majstrovstvách Európy B-divízie v Grécku.

Trénerom slovenského výberu U18 je PaedDr. František Rón, ktorý je tiež šéftrénerom Slovenskej basketbalovej asociácie. Ten ešte pred spomínaným zápasom v stredu a vo štvrtok zavíta aj na tréningy mini žiakov kategórie U11 1.BK Michalovce. Pripravil pre nich zaujímavé tréningové jednotky, ktoré obohatia nielen hráčov ale aj mládežníckych trénerov 1.BK Michalovce.
Peter Biganič
1.BK Michalovce


Komentáre