od nazempline.sk 29.12.2017 o 09:10

Silvester v Michalovciach

Posledný deň kalendárneho roka v našom meste spestrí niekoľko zaujímavých podujatí.


FOTO: archív

Silvestrovské dopoludnie je už tradične späté so silvestrovskou vernisážou, ktorá sa uskutoční 31. decembra o 10.00 hod. v galérii Zemplínskeho osvetového strediska. Výstava bude tentokrát venovaná výberu z tvorby umelcov, ktorí boli počas 60-ročnej existencie Zemplínskeho múzea účastníkmi medzinárodných maliarskych i sochárskych plenérov a sympózií.


FOTO: archív

Netradičné ale veselé, recesistické zápolenie môžete zažiť presne napoludnie, keď prídete na Námestie osloboditeľov pred budovu mestského úradu. Mesto Michalovce organizuje súťaž vo vystreľovaní zátok zo šumivého vína. Cieľom súťažiacich je vystreliť zátku do čo najväčšej vzdialenosti. Zúčastniť sa môže každý záujemca, ktorý si donesie fľašu šumivého vína s obsahom 0,7 l. Výzvou pre súťažiacich je, že rekord súťaže je ešte z roku 2005, kedy Pavol Tóth vystrelil svoju zátku zo šumivého moku do vzdialenosti 31 metrov. Odvtedy sa tento rekord nepodarilo nikomu prekonať.


FOTO: archív

Večerný program sa bude niesť v znamení osláv 25. výročia štátnosti. Program spojený so zapálením vatry, koncertom skupiny Panama Music Band, pyromuzikálnym ohňostrojom a príhovorom primátora mesta začne o 22.30 hod.
Veríme, že si z ponúkaných podujatí vyberiete a prídete sa do centra mesta rozlúčiť so starým rokom a privítať nový rok 2018.
TLAČOVÁ SPRÁVA


Komentáre