od nazempline.sk 6.12.2017 o 14:10

Celé Slovensko bude spievať koledy. Aj východ

Na Luciu 13. decembra, presne o 18. hodine, sa na chvíľku zastaví zhon.

PREŠOV/VYSOKÉ TATRY/MICHALOVCE/SPIŠSKÁ NOVÁ VES/HUMENNÉ/VRANOV NAD TOPĽOU/POPRAD. V rôznych kútoch Slovenska sa v stredu 13. decembra uskutoční milé adventné podujatie.


FOTO: Mesto Michalovce

V Michalovciach bude program od 17.00 do 19.00 (o 18.00 budú, samozrejme, koledy) na tribúne na Námestí osloboditeľov. Vystúpia Folklórny súbor Zemplín, spevácke skupiny Klubovanka, Ozvena a Mihaľovski nevesti i beťare. Ďalej skupina Flegment, Bongoman ELIZZ a Materská škola Moravany.
S príhovormi vystúpia primátor mesta Michalovce Viliam Zahorčák a Milan Hvižďák, umelecký vedúci a choreograf Folklórneho súboru Zemplín.


Rovnako bohatý program bude tiež na Námestí slobody v Humennom.
Sú tam XXII. Humenské vianočné trhy a pri Fontáne lásky sa na Luciu budú spievať koledy. Spievania sa zúčastní aj vychýrený folklórny súbor Chemlon, ďalej Bosorečky a Hačure, SZZŠ Via Arto i Humenské mažoretky Amazonky.


Bohatá účasť účinkujúcich i divákov sa očakáva aj vo Vranove nad Topľou. Spievať sa bude na Námestí slobody pri AOC.
Program bude pestrejší, začne sa už dve hodiny pred týmto vyvrcholením. Slovensko spieva koledy bude vo Vranove súčasťou tradičného programu Rozžiarme si Vianoce a požehnaním Vianoc duchovnými otcami.
Na pódiu na námestí sa postupne predstavia spevácky zbor Kantiléna pri ZUŠ, DFS Ďatelinka pri ZŠ Lúčna, DFS Cifroško pri ZŠ Sídlisko II, FSk Čaklov a FS Orgonina.
Všetci interpreti sa následne spoja s členmi piatich speváckych zborov Ozvena a spolu s návštevníkmi mesta si zaspievajú koledy.
TLAČOVÁ SPRÁVA


Komentáre