od nazempline.sk 21.12.2014 o 09:10

Nový televízny magazín zo Zemplína

Život gréckokatolíckej cirkvi na Zemplíne bude mapovať nový televízny magazín. Vyrábať ho budú na Zemplíne.Televízny projekt vznikol z iniciatívy gréckokatolíckych rodín. Tvorcovia ho pripravovali od leta. Na televízne obrazovky sa v týchto dňoch dostalo jeho prvé vydanie. „Možnosť prezentácie Gréckokatolíckej cirkvi v Košickej eparchii, je pre nás darom z neba. Už sme o tom aj uvažovali. A naozaj ako dar z neba prišla ponuka dvoch gréckokatolíkov, ktorí ani nevedeli, že pomáhajú myšlienke, ktorá tu už bola“ prezradil Marko Rozkoš, kancelár Gréckokatolíckeho eparchiálneho úradu Košice.„Ozývať sa k ľuďom z kazateľníc je pekné, ale mnoho ľudí to nezachytí. Divákov tohto magazínu budeme chcieť nasmerovať na cestu, ktorou kráčal Kristus. Gréckokatolíci by si pri jeho sledovaní mali uvedomiť svoje miesto v cirkvi, ktoré si v minulosti vyžadovalo aj prinášanie obety“, priblížil význam magazínu Milan Chautur, košický eparchiálny biskup.

Redakčný tím magazínu je zostavený z ľudí, ktorí už majú skúsenosti s prácou v televízii. Redaktori Vladimír Seman, Lenka Ondilová či kameramani Peter Karackaj, Peter Bobík budú program pripravovať v dvojtýždňovej periodicite. V prvých vydaniach sa zamerajú na dianie v košickej eparchii, postupne budú pribúdať príspevky aj z Prešovskej a Bratislavskej eparchie.

Program finančne podporili firmy Ingema a Lekos. „Osobne ma veľmi teší, že sa finančne zúčastňujeme projektu, ktorý je jedinečný. Takýto program doteraz Gréckokatolícka cirkev na Slovensku nemala“, povedal Martin Burinský zo spoločnosti Ingema.

„Gréckokatolícka cirkev má na území Zemplína dlhodobú tradíciu. Tento projekt tak pozitívne zviditeľní Zemplín, ako kraj kresťanských a kultúrnych hodnôt“ povedala o projekte Anna Gujdová zo spoločnosti Lekos.

Gréckokatolícky magazín budú vysielať partnerské televízie. TV Zemplín, TV LUX a TV NOE. Prístupný bude aj na internete.


Komentáre