od 5.9.2011 o 19:20

Obrovský požiar na Hornom Zemplíne

Celé popoludnie hasili humenskí a sninskí hasiči obrovský požiar, ktorý vypukol dnes napoludnie v obci Vyšná Jablonka. Horí tam senník hneď vedľa rodinného domu.V dome býva bača so svojou manželkou a dvoma malými deťmi. Tie sa ničivých plameňov zľakli najviac.

S ohňom bojovalo 15 hasičov."Musíme dávať pozor na strechu rodinného domu, aby sa tam požiar nerozšíril. Býva tu bača s deťmi a je živiteľ rodiny." povedal ĽUBOMÍR POPČÁK, veliteľ zásahu HaZZ Humenné.

K požiaru dorazili ako prví dobrovoľní hasiči z Papína."Za sedem minút som sa tu dostal od vyhlásenia, hlásil mi to vedúci dvora z Papína." povedal nám LADISLAV BANÍK, veliteľ dobrovoľných hasičov Papín

Aj keď to mali humenskí hasiči k senníku viac ako 30km, na miesto dorazili veľmi rýchlo."Oni tu prišli asi 3 minúty po mne." potvrdil LADISLAV BANÍK.

Hasiči museli ochladzovať celú kovovú konštrukciu. Mohla by sa zrútiť. Vysoké teploty zdeformovali aj plechy, ktoré padali na zem."Musíme začať s rozoberaním senníka." vysvetlil ĽUBOMÍR POPČÁK, veliteľ zásahu HaZZ Humenné

Podľa predbežného odhadu veliteľa zásahu budú s týmto požiarom bojovať ešte minimálne 24 hodín. Škodu zatiaľ odhadli na 20 tisíc eur.

Toto je už druhýkrát, čo majiteľovi zničil oheň halu na uskladnenie sena. Len pred nedávnom totiž prišiel o senník v obci Rovné.

Kde je Vyšná Jablonka?
http://www.mapa-mapy.sk/mapa/vysna-jablonka-slovenska-republika/


Komentáre