od Vlado Bučko 15.2.2013 o 20:40

Aquapark na Šírave stavajú aj v zime

Práce na výstavbe aquaraku na Zemplínskej šírave pokračujú aj počas zimných mesiacov. V jeseni stavbu pripravili tak, aby na nej mohli pokračovať aj v zime. Portál nazempline.sk nahliadol na stavenisko a zisťoval v akom stave sa projekt nachádza.Objekt je pod strechou, čo stavbárom umožňuje pracovať aj v teplotách okolo nuly. V interiéri sú už vybetónované miesta pre umiestnenie nerezových bazénov. Stavbári v týchto dňoch murujú priečky, ktoré oddeľujú jednotlivé priestory. Jeden z nich nám prezradil, že na celej stavbe sa medzi stenami nachádza len jediný pravý uhol. Všetky ostatné na seba naväzujú v atypických sklonoch.

Takto vyzerá výhľad z budúcej oddychovej zóny pri saunách.Dáte si čajík, ľahnete si na lehátko a pri tónoch ezoterickej hudby si budete vychutnávať výhľad na hladinu Šíravy. Aj takto to možno bude vyzerať v tejto miestnosti :)

Podľa Jána Čuchrana, starostu obce Kaluža, idú stavebné práce podľa plánu. "V týchto dňoch zabezpečujeme elektrickú prípojku a intenzívne sa pracuje na rozvodoch vody. Robia sa terénne úpravy na parkoviskách a chystáme už aj priestor od aquaparku k vodnej nádrži, kde budú pláže. Na stavenisku pracuje okolo 80 ľudí rôznych stavbárskych profesií.Aquapark bude mať na prízemí plavecké, detské, masážne a relaxačné bazény. Na rovnakom podlaží bude aj reštaurácia s terasou. Na poschodí pripravujú kaviareň, sauny, vírivky a relaxačnú miestnosť. Zaujímavý môže byť hojdací záliv a tobogán.Šíravský aquapark už o sebe dáva vedieť aj prostredníctvom výstav cestovného ruchu. Predpokladaný termín dokončenia je v roku 2014. A takto by to malo vyzerať po dokončení.Aquapark stavia súkromná firma v spolupráci s obcou Kaluža. Rekreačno-relaxačné centrum bude stáť v rekreačnej oblasti Kaluža na Zemplínskej šírave.Komentáre