od Vlado Bučko 28.8.2011 o 21:30

Takéto pirohy sme navarili v obci Podhoroď - VEĽKÝ FOTOREPORT

Ako sme už avízovali, časť redakcie portálu nazempline.sk sa zúčastnila súťaže vo varení pirohov, ktorú v rámci folklórnych slávností zorganizovala obec Podhoroď.

Po príchode na miesto nám nebolo všetko jedno. Medzi súťažiacimi boli ostrieľané gazdiné, ktoré už v tejto súťaži varili pirohy aj po šiesty krát.Nedali sme sa však odradiť a už vôbec sme sa nezľakli. Pripravili sme si svoje ingrediencie a po odštartovaní sme sa vrhli do varenia.

Každý mal predom stanovenú úlohu. Tie prerozdeľovala naša Evka Hrehovčíková. Keďže ako jediná v tíme mala najbohatšie skúsenosti s prípravou pirohov, prirodzene bola šéfkuchárkou. Jej pravou rukou bola Katka Kleknerová. Dvaja páni v tíme, inak jediní v celej súťaži, mali na starosti pomocné práce. Marek Klekner a Vlado Bučko museli stíhať celé podujatie zaznamenať na kameru a fotoaparát.

Počas súťaže vládla medzi tímami skvelá atmosféra. Lepenie šlo od ruky ženičkám z obce Priekopa, ktoré pred rokom súťaž vyhrali. Zaujali aj kuchárky z obce Jenkovce, ktoré sa na súťaži zúčastňujú pravidelne. Tento rok prišli do Podhoroďa aj kuchárky zo susednej Ukrajiny.Tím portálu nazempline.sk pripravil pod vedením Evky Hrehovčíkovej dva druhy pirohov. Sladké lekvárové so strúhankou a slané zemiakovo-bryndzové so slaninkou, pažitkou a kôprom. Porotcom, ale aj hosťom, ktorí sa pristavili pri našom stole pirohy veľmi chutili. Kým sme sa obzreli už aj boli misy prázdne. Aj za pirohmi ostatných družstiev sa len tak blyslo a už ich nebolo. To bolo asi najväčšie vyznamenanie pre všetkých śéfkuchárov, ktorí sa súťaže vo varení pirohov zúčastnili.Porota mala veľmi ťažkú úlohu. Vybrať najchutnejšie pirohy nebolo vôbec jednoduché. Každému tímu sa vydarili naozaj excelentne. Aby nikomu neublížila, nakoniec ocenila všetkých súťažiacich.

Portál nazemplíne.sk ďakuje všetkých súťažiacim sa férovosť a priateľskosť počas súťaže. Obci Podhoroď ďakujeme za vrelé privítanie a pohostinnosť. Veríme, že aj týmto krátkym článkom a fotoreportom z podujatia jej urobíme vo svete dobré meno a podporíme ju v tom, aby v tejto peknej súťaži pokračovala aj naďalej. Spoluorganizátorom podujatia bolo Zemplínske osvetové stredisko v Michalovciach.


Komentáre