od Eva Bučková 2.10.2012 o 21:10

Stavebné sporenie v PSS je teraz za 20 eur

Spôsobov, ako ušetriť peniaze je v dnešnej dobe nepreberné množstvo. Nie všetky formy sú pre bežných ľudí dostatočne zrozumiteľné a hlavne dostupné. My sme pre Vás vybrali jeden z overených a na Slovensku veľmi obľúbených spôsobov šetrenia. Je ním stavebné sporenie. Tohto roku si ho môžete uzatvoriť za zvýhodnených podmienok.1. Stavebné sporenie v PSS je teraz za 20 eur. Čo to znamená a pre koho je určené?

Stavebné sporenie sa teraz oplatí naozaj ešte viac. Ak zájdete do ktoréhokoľvek obchodného zastúpenia alebo si dohodnete stretnutie s obchodným zástupcom Prvej stavebnej sporiteľne, a. s., čaká vás aktuálna novinka. Zmluvu o stavebnom sporení si môžete uzatvoriť za poplatok iba 20 eur. 20-tka je symbolická, pretože PSS, a. s., tento rok oslavuje svoje dve desaťročia na trhu. Preto sme pre svojich súčasných, ale aj potenciálnych klientov, pripravili túto výhodnú ponuku.

2. Koľko môže klient pri uzatváraní zmluvy ušetriť?

Hovoríme o úspore v desiatkach či stovkách eur. Platí pritom: čím vyššiu cieľovú sumu si klient v zmluve zvolí, tým viac peňazí ušetrí. Príkladom môže byť cieľová suma, na ktorú uzatvárajú zmluvy naši klienti v priemere najviac, a to je 15 tisíc eur. Pri tomto objeme je úspora vo výške 115 eur. Do júla tohto roka totiž platilo, že poplatok za uzatvorenie zmluvy bol vo výške 0,9 percenta cieľovej sumy. Pri 15-tisícovej zmluve by tak klient zaplatil 135 eur, teraz ju však dostane iba za 20 eur.

3. Oslavujete 20-te výročie od založenia PSS, sú pripravené aj ďalšie novinky v súvislosti s výročím? Prípadne môžete prezradiť niečo viac?

Klientov najviac láka práve výhodný 20-eurový poplatok za uzatvorenie zmluvy. V tomto období však máme aj ďalšiu novinku. Ponúkame už aj poistenie domu či bytu, dokonca aj životné poistenie. Vstúpili sme do spolupráce s poisťovňou UNIQA. Naši obchodní zástupcovia poskytnú klientovi komplexnú starostlivosť, to znamená stavebné sporenie + poistenie majetku. Pri dome či byte je poistných udalostí neúrekom. Môže to byť povodeň, záplava, víchrica, ale aj krádež, lúpež či zemetrasenie. Prostredníctvom obchodných zástupcov PSS, a. s., je však možné poistiť aj osoby. A to všetko na jednom mieste a veľmi rýchlo, takže nestrácate čas.

4. Je stavebné sporenie odolné voči krízam a nemôže sa stať, že klienti prídu o svoje nasporené peniaze?

Môžem zaručene povedať, že takýto katastrofický scenár nehrozí. Vklady v bankách sú chránené zo zákona až do výšky 100 tisíc eur. Okrem toho stavebné sporiteľne sú subjektmi, ktoré sú stabilné a bezpečné. Ani Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., neobchoduje na žiadnych burzách, na ktorých by mohla vstupovať do rizikových transakcií. Práve preto si stavebné sporenie aj v čase krízy zachováva svoju silnú pozíciu a stabilitu. Veď napokon, dnes je PSS, a. s., partnerom milióna slovenských domácností.

5. Aké výhody má stavebné sporenie?


Stavebné sporenie je komplexný produkt, ktorý každému klientovi ponúka zlepšenie či zaobstaranie si bývania. Pri sporení ponúka PSS, a. s., garantované úroky, ktoré sa nemenia počas celej doby sporenia. Samozrejme, každý klient má nárok na štátnu prémiu, ktorá je v tomto roku 10 percent z vkladov, maximálne 66,39 eur. Zhodnotenie, ktoré klient môže dosiahnuť, sa pohybuje nad úrovňou 5-tich percent. Po splnení podmienok má sporiteľ nárok na stavebný úver s úrokovou sadzbou od 2,9 percenta ročne, ktorá je tiež garantovaná počas celej doby splácania úveru. To znamená, že hneď na začiatku vie, aké budú splátky počas celého obdobia. Pre nedočkavcov máme medziúvery na bývanie, ktoré poskytujeme aj bez počiatočného vkladu či predchádzajúceho sporenia.

Na otázky portálu nazempline.sk odpovedal Radovan Slobodník, manažér PSS, a. s. pre elektronické média


Komentáre