od Vlado Bučko 14.8.2011 o 23:40

DOMINIKA GIDOVÁ prezradila svoj tajný sen

Od malička inklinovala k umeniu. Mala rada tanec, spev a lákalo ju aj moderovanie. Len málokto vie o jej tajnom sne. Ale o tom až trochu neskôr. Mladá a šarmantná rosnička televízie Markíza, Dominika Gidová, pochádza z Michaloviec. Zemplínčanom by najradšej predpovedala len pekné počasie, ale to by musela klamať. A to nerobí! Nemá žiadne vzory, ale obdivuje úspešných ľudí.Dominika žije v malej dedinke pri Bratislave. Na východ sa ale veľmi rada vracia. „Východ, Zemplín a Zemplínčanov mám veľmi rada. Buď idem len tak navštíviť svojich rodičov a vyobjímať ich, alebo si návštevu domova spojím aj s nejakou moderovačkou, či spievaním.“ hovorí Dominika.Žiť by vraj dokázala všade, kde by sa dobre cítila a mala okolo seba dobrých ľudí, ktorí stoja za to. Vedela by si predstaviť aj to, čomu by sa venovala, keby zostala na východe. „ Ak by som žila v Michalovciach, a teda sa nevenovala umeniu, tak by som zrejme zabŕdala do žurnalistiky, alebo do psychológie“ prezradila.

Za to, že sa presadila mimo svojho rodiska a venuje sa tomu, čo ju baví najviac vďačí svojim rodičom. Sú to podľa nej tí najchápavejší a najmilujúcejší ľudia na svete. „Oni spolu s mojou sestrou sú tým najväčším darom, aký som mohla od života dostať. Vo všetkom nás stále podporovali a verili nám. Nikdy nás neodhovárali od niečoho, čo nás robilo šťastné. Ak sme spokojné my dve so sestrou, tak sú aj oni a naopak a to sa týka aj mojej práce.“ dodáva s úsmevom Dominika.

Veľmi rada spomína na prázdniny, ktoré prežila ako dieťa v Michalovciach a na chate vo Vyšnej Rybnici, kde dnes bývajú jej rodičia. „Počas leta nemohla chýbať ani rodinná dovolenka pri mori, kde sme si stále skvelo oddýchli. Prázdninových príhod mám mnoho, ale to by bolo nadlho.“ dodáva rosnička. Tento rok sa na dovolenku ešte len chystá. „Dovolenkovať budem s mojou rodinku a potom aj s kamarátkami. Milujem more, piesok, slnko a dlhé letné noci v rytme salsy na plážových diskotékach. Takže rada dovolenkujem niekde v zahraničí pri mori, s ľuďmi, s ktorými sa cítim príjemne.“ prezrádza Dominika.

Ak by mala niekoho pozvať k nám na Zemplín, určite by ho vraj vzala na Zemplínsku šíravu. „Už len z toho dôvodu, že sa jej hovorí Zemplínske more a každý, koho vezmem prvý krát na východ, túži zažiť letný večer pri Zemplínskom mori, so srdečnými, energickými a pohostinnými východniarmi.“

Po dovolenke sa vždy rada vracia ku svojej práci, ktorú má veľmi rada. Priznala sa nám však, že snívala o úplne inom povolaní. „Pravdou je, že mojím snom bolo, a to Vás zrejme, trošku šoknem , stať sa baletkou. No keďže na Konzervatóriu v Košiciach sa otváral len odbor hudobno-dramatické umenie, tak som si povedala, že idem, veď tancovať môžeme aj popri iných veciach.  Sen o primabaleríne sa jej definitívne rozplynul, keď prišla do Bratislavy, kde začala študovať na VŠMU. So začiatkom svojej kariéry je však spokojná. „Môj začiatok kariéry, teda ak sa to dá tak nazvať, som si predstavovala presne takto, teda v TV Markíza“ prezradila Dominika.

Okrem televízie ju láka aj divadlo. Aj v tejto oblasti má ešte ciele, ktoré chce dosiahnuť. „Radšej ako v tradičných a konzervatívnych slovenských činoherných predstaveniach by som účinkovala v plnohodnotných syntetických dielach. Láka ma divadlo, kde herci ,,makajú“, nie len ako činoherci, ale aj ako kvalitný tanečníci a speváci. Rada by som si zahrala napríklad v muzikále Cats, ktorý je po všetkých stránkach náročný. Lákajú má výzvy.“ vysvetľuje Dominika.
Dominika sa umeniu priam zapredala. Okrem divadla a tanca sa venuje aj spevu. Spolu so sestrou, ktorá vyštudovala muzikálové herectvo na JAMU v Brne, spieva už od detstva. V súčasnosti účinkujú ako duo s názvom G-Sisters. „Plánujeme samozrejme spievať aj naďalej, a rozmýšľame aj o živej skupine, ktorá by nás sprevádzala, tak uvidíme. Boli by sme rady, keby nás hrali v rádiách, ale na Slovensku, a to poviem otvorene, je to s rádiami veľmi ťažké a absolútne nechcú dať šancu novým slovenským skupinám a spevákom. Čo má dosť mrzí, lebo pokiaľ vás niekto netlačí, alebo nemáte ,,hit“, ktorý sa ale nemá ako stať hitom, keď ho nehrajú, tak vám v slovenských rádia nedajú ani len šancu. Momentálne máme dva nové single, ktoré prezentujeme na koncertoch a v televíziách, ktoré sú našťastie ústretovejšie ako rádia. Ako všetky songy, aj tieto sú naše vlastné. Tak uvidíme, ako sa im bude dariť, a hlavne, či prelomíme neochotu slovenských rádií.“ dodáva s nádejou Dominika.Mladá Zemplínčanka sa nevzdáva a húževnato si ide za svojimi cieľmi. Hovorí, že vzor nikdy nemala, pretože každý človek je jedinečný. „Napodobňovať niekoho je podľa mňa potlačenie svojej vlastnej osobnosti. Skôr to beriem tak, že sa z práce umelcov, ktorých obdivujem, učím a to, že mne ako divákovi venujú kus svojej osobnosti, ma napĺňa neuveriteľnou energiou a vierou v umenie ako také. Osobnosťou v muzikálovom a popovom svete je podľa mňa na Slovensku a v Čechách Lucie Bíla, ale napríklad aj mladučký geniálny český herec a spevák Vojta Dyk.“ prezrádza Dominika.

Dominika sa naplno venuje svojej kariére. Sú však aj chvíle, kedy sa pozastaví a rozmýšľa o tom, čo ju asi čaká v rodinnom živote. „ Je krásne, ak sa navzájom nájdu spriaznené duše, ktoré sa milujú natoľko, že chcú spolu zdieľať život a darovať si navzájom niečo tak krásne ako je dieťatko. Ja som zatiaľ toho pravého nenašla, ale keď príde, tak sa budem tešiť na všetko, čo nám spoločný život prinesie...“

V dedinke pri Bratislave, kde býva sa Dominika cíti dobre. Nebráni sa ani myšlienke, že by sa v budúcnosti presťahovala niekde inde. „Naozaj neviem. V každom prípade viem, že nech skončím kdekoľvek, tak dúfam, že len s ľuďmi, ktorí stoja za to a ktorých milujem, pretože oni vytvárajú ten pravý pocit domova a istoty.“ vyznala sa Dominika.

Na záver nám prezradila, že najradšej by v predpovedi počasia predpovedala len krásne a slnečné počasie. „To by som ale musela klamať, takže aj napriek premenlivému letnému počasiu, verím, že Zemplínčania budú mať ,,slnko a teplo,, v duši, lebo to je to čo na nás ,,východniaroch,, milujem.“ uzavrela Dominika.


Komentáre